DOMINANTE PARK ĶEKAVĀ: OTRĀ KĀRTA PILNĪBĀ IZNOMĀTA UN TIKS NODOTA EKSPLUATĀCIJĀ JAU AUGUSTĀ

Loģistikas un vairumtirdzniecības Eiropas līderi izdarījuši izvēli par labu Dominante Park Rīga, 14.07.2008. Dominante Park Ķekavā otrā kārta tiks nodota ekspluatācijā augusta vidū – sešas nedēļas pirms iepriekš plānotā termiņa beigām. Jau šobrīd noslēgti līgumi par visu (100%) industriāli-loģistisko platību nomu (to kopējā platība ir 20 736 kv. m.) ar tādām lielām Eiropas kompānijām kā Brenntag, Itella Logistics, Rhenus Logistics, Via 3L, kā arī ar citiem Latvijas tirgus līderiem. Parka trešā kārta, kurā industriālās noliktavu telpas aizņem aptuveni 24 000 kv. m., savukārt biroju un tirdzniecības – aptuveni 5 500 kv. m., tiks nodota ekspluatācijā 2008. gada novembrī. Uzsākta parka ceturtās un piektās kārtas projektēšana, kuras paredzēts nodot ekspluatācijā 2009. gada nogalē – 2010. gada sākumā.

Patlaban norit konkurss par parka nomnieku – Dominante Park attīstības koncepcijā paredzēto tirdzniecības un servisa sniedzēju piesaisti otrajai un trešajai kārtai. Plānots, ka to vidū būs bankas filiāle, kopēšanas centrs un biroja preču tirdzniecības veikals, preses un sīkpreču (press-point, convenient store) veikali, fitnesa centrs, bērnudārzs, degvielas uzpildes stacija un ātrās apkalpošanas restorāns. Šie nomnieki apkalpos ne tikai fiziskas personas – rezidentus (šobrīd parka darbinieku un apmeklētāju skaits ir 2 000 cilvēku dienā, uz 2010. gadu šis skaits sasniegs jau 5 000 cilvēku), bet arī 120 000 iedzīvotāju, kuri dzīvo Dominante Park apkārtnē un/ vai ik dienas pa Via Baltica maģistrāli mēro ceļu gar to.

Pēc Dominante Park valdes priekšsēdētāja Edgara Štelmahera vārdiem, otrās kārtas nodošana, apsteidzot nodošanas ekspluatācijā grafiku, skaidrojama ar augsto pieprasījumu no nomnieku puses.

„Situācijā, kad ekonomikas tempi samazinās, mēs esam saskārušies ar pieprasījuma pieaugumu loģistikas telpām, jo uzņēmumi vēlas optimizēt savus izdevumus par transportu un noliktavu loģistiku. Kompānijām, kuras Dominante Park Ķekavā nomā birojus vai noliktavu telpas, mēs piedāvājam vienu no visattīstītākajām biznesa infrastruktūrām, kāda šobrīd pieejama Latvijā, kā arī iespēju ievērojami ieekonomēt resursus, netērējot laiku automašīnu sastrēgumos,” uzsvēra Edgars Štelmahers.
Dominante Park Ķekavā – lielākais un modernākais A klases industriālais un loģistikas parks Latvijā. Kopējā ražošanas un noliktavu telpu platība – 150 000 kv. m., tai skaitā modernu biroju telpu platība - vismaz 20 000 kv.m. Projekta kopējā vērtība ir 130 milj. EUR, bet kopējā platība – 65 ha. Atrodas 20 km attālumā no Rīgas, pie Via Baltica ceļa. 2007. gada martā ekspluatācijā tika nodota Dominante Park pirmā kārta – noliktavu un biroju telpas ar kopējo platību 40 000 kv.m. Par pirmās kārtas nomniekiem kļuvušas tādas kompānijas kā Jungent, Dominante Loģistikas Sistēma, Lielais Kristaps un Ko, Baltā Bura, Tridens, Sanitex, Rfid Centrs, Baltisches Haus, Rīgas Banketu serviss (ēdnīca). Dominante Park otrā un trešo kārta – industriālās un biroju telpas ar kopējo platību 55 000 kv.m. – tiks nodotas ekspluatācijā līdz 2008. gada novembrim. Šī brīža industriāli-loģistiskā un biznesa parka attīstības plāns ir izstrādāts līdz 2011. gadam, tomēr arī turpmāk ir paredzēta tā teritorijas paplašināšana vēl par 35 - 50 ha.


Dominante Park mārketinga vadītājs
Boriss Epšteins

Papildu informācija:
Rasa Saliņa, sabiedrisko attiecību konsultante
Тel. 67045835, mob. 27074701,
rasa@rezonanseplus.lv