DOMINANTE PARK SĀKUSIES NOMNIEKU IEVĀKŠANĀS OTRĀS KĀRTAS NOLIKTAVU UN BIROJU IELAS TELPĀS

Rīga, 16.09.2008. Lielākā un modernākā A klases industriālā un loģistikas parka Latvijā Dominante Park otrā kārta pilnībā nodota ekspluatācijā iepriekš plānotajā termiņā – augusta beigās. Šīs kārtas noliktavu telpas pilnībā iznomātas, un šobrīd tajās ir sākuši ievākties pirmie nomnieki. Kopējā otrās kārtas noliktavu platība – 20 763 kv. m. Nomnieku vidū ir tādas pazīstamas kompānijas kā Brenntag, Itella Logistics, Rhenus Logistics, Via 3L un citas. Šobrīd projekta attīstība notiek pēc iepriekš plānota grafika. Parka trešā kārta, kuras kopējā industriālo noliktavu telpu un biroju, tirdzniecības telpu platība ir 29 500 kv.m., tiks nodota ekpluatācijā šā gada oktobra beigās.

Edgars Štelmahers, Dominante Park valdes priekšsēdētājs: “Parkā mēs radām pilnīgi jaunu dzīves stilu, kurš ir populārs Rietumos. Tā ideja ir veidot vidi ar priekšrocībām. Tajā nav “korķu”, ir mūsdienīga infrastruktūra, ērti pieejams serviss, augsts drošības līmenis katram klientam, kā arī civilizēta un atvērta teritorija darbam, atpūtai pusdienas laikā un pēc darba – kā parka darbiniekiem, tā arī Ķekavas apkārtnes iedzīvotājiem.
Saprotu, ka ir vēl skeptiķi, kas domā – kā tas viss iespējams!? Atbilde ir ļoti vienkārša. Latvijā vēl joprojām ir divi stereotipi - Latvija ir tikai Rīga un biznesam ārpus Rīgas nav perspektīvu. Mūsu valstī dzīvo vairāk nekā 2 miljoni iedzīvotāju. Kāpēc tad viņiem ir jādzīvo un jādarbojas visiem vienuviet – mūra sienās? Ir taču tik daudz vietu ārpus galvaspilsētas, lai dzīvotu un strādātu ar komfortu – bez sastrēgumiem, pielāgotās, ne pārāk dārgās telpās, kurās ir viss nepieciešamais, lai pēc katra mazākā sīkuma vairs nevajadzētu skriet uz Rīgas lielveikalu.
Vēlos uzsvērt, ka atšķirībā no konkurentiem mēs nesacenšamies skaļos paziņojumos par lieliem plāniem, bet gan rādām reālus objektus un labiekārtotu infrastruktūru.”

Viens no pirmajiem Dominante Park nomniekiem ir pazīstams Igaunijas loģistikas uzņēmums Via 3L, kura valdes locekle Gunta Trofimova atzina: „Īrējam telpas parkā jau kopš pirmās kārtas. Esam uz savas ādas pārliecinājušies, ka mūsu kompānijas iespējas gan loģistikā, gan citos darbības virzienos ir augušas. Par to liecina arī fakts, ka sākotnējo telpu platību, kas bija ~4 600 kv.m., šobrīd jau esam palielinājuši uz 11 000 kv.m. Līdz ar to varam apliecināt, ka Dominante Park apgalvojums – location with benefits* – ir pilnīgi pamatots.”

Dominante Park vadības pārstāvji septembra sākumā tikās ar Ķekavas pagasta jauno administrāciju. Tika analizēti un apkopoti kopēji interešu virzieni – izglītības jautājumi, bērnudārza izveide (pēc VPP principa – ar valsts un privātā sektora līdzdalību), tūrisms, sporta aktivitātes, dažādi servisi, kas būtu nepieciešami Ķekavas iedzīvotājiem. Puses apsprieda iespējas jauna sabiedriskā transporta maršruta izveidošanai no Rīgas līdz galapunktam Dominante Parkā, lai atvieglotu parka darbinieku nokļūšanu darbā.

* vieta ar priekšrocībām – tulk. no angļu valodas

Dominante Park Ķekavā – lielākais un modernākais A klases industriālais un loģistikas parks Latvijā. Kopējā ražošanas un noliktavu telpu platība – 150 000 kv.m., tai skaitā modernu biroju telpu platība - vismaz 20 000 kv.m. Projekta kopējā vērtība ir 130 milj. EUR, bet kopējā platība – 65 ha. Atrodas 20 km attālumā no Rīgas, pie Via Baltica ceļa. 2007. gada martā ekspluatācijā tika nodota Dominante Park pirmā kārta – noliktavu un biroju telpas ar kopējo platību 40 000 kv.m. Par pirmās kārtas nomniekiem kļuvušas tādas kompānijas kā Jungent, Dominante Loģistikas Sistēma, Lielais Kristaps un Ko, Baltā Bura, Tridens, Sanitex, Rfid Centrs, Baltisches Haus, Rīgas Banketu serviss (ēdnīca). Dominante Park otrā un trešā kārta – industriālās un biroju telpas ar kopējo platību 55 000 kv.m. – tiks nodotas ekspluatācijā līdz 2008. gada novembrim. Šī brīža industriāli-loģistiskā un biznesa parka attīstības plāns ir izstrādāts līdz 2011. gadam, tomēr arī turpmāk ir paredzēta teritorijas paplašināšana vēl par 35 - 50 ha.


Papildu informācija:
Rasa Saliņa, sabiedrisko attiecību konsultante
Тel. 67045835, mob. 27074701,
rasa@rezonanseplus.lv