Lietuvas "Sanitex" pārņem "B & S Baltics"

Rīga, 20.marts, LETA. Konkurences padome (KP) atļāvusi Lietuvas ikdienas patēriņa preču vairumtirdzniecības uzņēmumam AS "Sanitex" gūt izšķirošu ietekmi pār SIA "B & S Baltics", aģentūru LETA informēja KP vecākā referente sabiedrisko attiecību jautājumos Inita Kabanova.

KP secinājusi, ka apvienošanās rezultātā tās dalībniekiem neradīsies un nenostiprināsies dominējošais stāvoklis, kā arī netiks būtiski samazināta konkurence ikdienas patēriņa preču vairumtirdzniecības tirgū Latvijas teritorijā.

Lēmumā KP norāda, ka apvienošanās darījums radīs iespēju apvienošanās dalībniekiem paaugstināt savu konkurētspēju un paplašināt darbību, kā arī paplašināt ikdienas patēriņa preču klāstu.

KP norāda, ka pārtikas un nepārtikas preču vairumtirdzniecību Latvijā veic salīdzinoši liels komercsabiedrību skaits, tādējādi pastāv plašas aizvietojamības iespējas un nepastāv tirgus koncentrācijas draudi.

Apvienošanās dalībnieku pamatdarbības veidi ir pārtikas un nepārtikas preču vairumtirdzniecība, kas aptver plašu pārtikas un nepārtikas preču sortimentu vienību pārdošanu.

Lietuvas AS "Sanitex" komercdarbību Latvijā veic caur Latvijas meitasuzņēmumu SIA "Sanitex distribution & Logistics", kurā Lietuvas AS "Sanitex" pieder 100% kapitāldaļu. Kopumā "Sanitex" izšķiroša ietekme ir vēl 12 komercsabiedrībās Lietuvas Republikā.

Otram apvienošanās dalībniekam - SIA "B & S Baltics" - savukārt izšķiroša ietekme ir SIA "Karsten Latvian", SIA "Karsten Horeca", SIA "Karsten International" un SIA "Starptautiskais Baltijas Dekors".

Tā kā šī gada janvārī SIA "B & S Baltics" nosaukums mainīts uz SIA "Karsten - Sanitex Latvia", kā arī veiktas izmaiņas komercsabiedrības amatpersonu sastāvā, KP norāda, ka Lietuvas AS "Sanitex" un SIA "B & S Baltics" apvienošanās uzskatāma par notikušu.

“SIA Karsten –Sanitex Latvia” ir viens no nomniekiem lielākajā un modernākajā A klases industriālajā, loģistikas un biznesa parkā Dominante Park Latvijā, kas atrodas Ķekavā.

Mārtiņš Amatnieks LETA