Dominante Park Ķekavā svin otro dzimšanas dienu

28.maijā industrālais un loģistikas biznesa parks Dominante Park svin savu otro pastāvēšanas gadadienu. Divu gadu laikā ir attīstīti 25 no teritorijas 65 hektāriem, uzbūvētas un nomai nodotas noliktavu un biroju telpas 85 000 kv.m platībā ar A klases infrastruktūru tieši loģistikas un distribūcijas, kā arī ražošanas uzņēmumiem. Tāpat izveidota ērta vide B2B pakalpojumu sniedzējiem. Līdz pat šim brīdim Dominante Park ir vienīgais parks Latvijā, kuru attīstījuši pašmāju uzņēmēji.

Rafails Deifts, Dominante Park attīstītāja investīciju holdinga Dominante Capital valdes priekšsēdētājs: „Dominante Park šajos divos darbības gados ir pierādījusi, ka tukšā un aizaugušā kartupeļu laukā var radīt spēcīgu industriālo un loģistikas biznesa centru ar kvalitatīvu un pilnībā no nulles attīstītu infrastruktūru. Maija sākumā tika apstiprināts Ķekavas pagasta teritorijas plānojums*. Šis dokuments paredz visā parka teritorijā gan darījuma iestāžu, gan biroju un ražošanas uzņēmumu infrastruktūru attīstību, kā arī tas ir vēl viens fakts, kas vēlreiz apliecina - parks attīstās un arī turpinās realizēt iecerēto.”

Dominante Park aktīvi piedalās ne vien Ķekavas novada infrastruktūras attīstīšanā, bet jau arī kļuvis par vienu no lielākajiem šī reģiona darbavietu devējiem un nodokļu maksātājiem. Parkā šobrīd savu biznesu organizē vairāk nekā 20 vadošo Latvijas un Eiropas kompāniju. To vidū ir tādi pazīstami uzņēmumi kā Brenntag Latvia, Itella Logistics, Rhenus Logistics, Caparol un citas firmas. Šobrīd noslēgumam tuvojas pārrunas, kuru rezultātā parka teritorijā tiks izveidots Latvijā vēl nebijis izklaides un atpūtas centrs.

Andris Krūms, Ķekavas pagasta pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājs: „Kopš Ķekavā darbu uzsācis Dominante Park, kopīgiem spēkiem ir realizēti vairāki projekti. Šobrīd turpinām strādāt pie bērnudārza izveides, kas ir svarīgi ne vien parka darbiniekiem, bet arī vietējiem iedzīvotājiem. Dominante Park devums ir redzams ne tikai infrastruktūras uzlabošanā, kā tas bija ar sniegto atbalstu Ķekavas baznīcas ceļa remontdarbiem, bet arīdzan sabiedriskajā dzīvē, piemēram, kļūstot par vienu no galvenajiem atbalstītājiem nupat notikušajās Ķekavas dienās 2009. Kopumā šis ir veiksmīgs piemērs, kā Ķekavas pašvaldība un privāts uzņēmums var sadarboties, veicinot savstarpēju attīstību.”
 

* vairāk informācijas par Ķekavas pagasta teritorijas plānojuma 2009. - 2021. gadam apstiprināšanu http://www.vestnesis.lv/index.php?menu=doc&id=191602